Nasza gra

Szkoła Matematyki 2plus2 jest twórcą i producentem gier planszowych do nauki matematyki.

Seria MatEmaTyk jest wspaniałą propozycją na wspólne spędzanie czasu – naukę i zabawę – dla całej rodziny.

Nasza pierwsza gra wprowadza uczestników w przygody czwórki bohaterów: Mata, Emy, Tyka i Dave'a.

Monika Bojko-Porębna – współautorka gry, nauczyciel: „MatEmaTyk to doskonała propozycja na wesołą naukę dla całej rodziny i podsumowanie mojego wieloletniego doświadczenia w nauczaniu matematyki.

Staraliśmy się napisać zadania uniwersalne, zabawne, motywujące do nauki, które nie tylko pomogą dzieciom utrwalić materiał poznany w szkole, ale pozwolą też na sprawiedliwą rywalizację z rodzicami, gdyż mogą sprawić trudność także dorosłym

Dodatkowym atutem MatEmaTyka jest fakt, że rośnie on razem z dzieckiem – kolejne zestawy kart, to kolejne etapy nauki”.

Założyciel Szkoły 2plus2, opowiada w radiu o powstaniuu gry:
http://radioszczecin.pl/1,354310,szczecinianin-stworzyl-planszowke-ktora-nauczy-d&s=1&si=1&sp=1

HISTORIA MATA, EMY, TYKA I DAVE'A

Mat i Ema są rodzeństwem. Oboje chodzą do szkoły podstawowej i lubią matematykę.

Pewnego dnia na podwórku spotykają Dave’a. Dowiadują się, że razem z rodzicami przeprowadził się z innego miasta i będzie z nimi chodził do szkoły.

Dave nie lubi matematyki i ma z nią problemy. Słysząc to, rodzeństwo obiecuje, że mu pomoże. Dzieci zaprzyjaźniają się i razem konstruują sympatycznego, mądrego robota o imieniu Tyk, a potem zaczynają zabawę w MatEmaTykę.

Recenzja Gry
http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2017/05/taki-z-niego-matematyk.html#more

Recenzja p. Izabeli Borusińskiej, jednego z rodziców, który zakupił grę dla swojej rodziny

Gra MatEmaTyk;)
Jednym słowem matematyczna zabawa dla całej rodziny;) Burza mózgów ogromna dla tych mniejszych i nawet tych starszych! Dobrą okazją było przetestowanie gry na urodzinach synka;) Zjechała się cała rodzinka, dużo osób w różnym wieku. Na pierwszy ogień poszła babcia, siostrzenica, ja i szwagier;) Instrukcja napisana jasno o czytelnie dla każdego. Plansza bardzo fajnie i kolorowo zrobiona. Karty również zachęcają swoją kolorystyką do zabawy. To wszystko sprzyja liczeniu. Fajnie, że mamy do wyboru dwie opcje gry. My oczywiście wybraliśmy tę dłuższą opcję z punktami i Matzłotymi. Zadania są do wyboru łatwiejsze i trudniejsze. Można samemu zdecydować o tym, na którym poziomie chce się grać. Nawet siostrzenica mimo, że dopiero zaczyna przygodę z matematyka świetnie się bawiła i z ogromną chęcią wykonywała zadania. Aby móc wykonać zadanie trzeba zapłacić za nie. A z kolei, żeby mieć czym zapłacić trzeba wykonać odpowiedni poziom obliczeń. (jest aż 6 poziomów do wyboru). Zadania na kartach są bardzo różnorodne i czasem zaskakujące. Każdy da sobie z nimi rade. Wygrywa osoba, która pierwsza zdobędzie 100 pkt. Wydaje mi się, że jest to liczba akurat. Gra się nie znudzi i też nie będzie trwała wiecznie. Powiem szczerze, że byłam mile zaskoczona jak można świetnie się bawić przy matematyce. Nawet babcia, która nie lubi gier planszowych dała się wciągnąć;) Polecamy dla całej rodziny;)
Pozdrawiam, Izabela Borusińska

Koszt gry – 69.90 zł plus koszt wysyłki
Zamówienia i informacje:
info@2plus2.edu.pl
telefon 600 078 920
Grę możecie również nabyć na portalu Allegro